- Koolireisid.eu
Twitter   

Eripakkumised

Välisministeeriumi info reisimisest

Reisimine kriisipiirkonda
 
Välisministeerium juhib tähelepanu, et plaanides sõitu riikidesse, kus võivad toimuda rahvarahutused, suured massilised korratused, relvastatud konfliktid, epideemiad, ebastabiilsed ilmastikutingimused jms tuleb arvestada võimalike riskidega ning sellega, et abi saamine võib olla aeganõudev ja seotud vahel suuremate täiendavate kulutustega.

Soovitame olla tähelepanelik liikumisel rahvarikastes kohtades, turistide hulgas populaarsetes ostukeskustes ja meelelahutuskohtades, samuti religioossetes kogunemispaikades. Eriti tähelepanelik ning ettevaatlik tuleb olla välismaalaste seas populaarsetes ööklubides, baarides ja restoranides, mis on sageli olnud terrorirünnakute sihtpunktiks. Samuti soovitame mitte külastada kohti, kus ei ole tagatud politsei-, sõjaväe- või teiste julgeolekuüksuste valvet.

Välisministeerium soovitab hetkel vältida reisimist järgmistesse riikidesse:


* Afganistan
* Iraak
* Somaalia
* Sudaan
* Tšaad

Välisministeerium soovitab reisimisel järgmistesse riikidesse rakendada ülimaid ettevaatusabinõusid sh vältida teatud piirkondi või piirialalasid. Samuti on nimistus riike, kus keskvõimul on piiratud mõjuvõim kohalikele võimuorganitele või võib esineda vägivalda:

* Alžeeria
* Burkina Faso
* Burundi
* Côte d'Ivoire (Elevandiluurannik)
* Gruusia (Lõuna-Osseetia, Abhaasia, Gori ümbrus)
* Haiti
* Iisraeli poolt kontollitavad Jordani läänekallas ja Gaza sector
* India (vältida Assami Nagalandi, Tripura ning Manipuri osariike)
* Indoneesia (Papua, Aceh, Maluku saared (Molukid) ja Sulawesi provints)
* Iraan
* Kesk-Aafrika Vabariik
* Kongo DV
* Libeeria
* Mali
* Mauritaania
* Nepal (Kathmandu)
* Nigeeria
* Niger
* Pakistan (vältida Afganistaniga piirnevaid alasid: FATA (Federally Administered Tribal Areas) alasid, Swat
* Loodepiiri provintsis ning Belutšistani provintsi põhja- ja läänepiirkondi)
* Palestiina omavalitsuse poolt kontrollitavad alad
* Saudi Araabia (põhja- ja kirdeosa)
* Tai (vältida Pattani, Yala , Narathiwat ja Songkhla provintse Bangkokis suuri rahvakogunemisi)
* Usbekistan (vältida Afganistani, Kõrgõzstani ja Tadžikistaniga piirnevad alasid)
* Vene Föderatsioon (vältida Tšetšeenia, Inguššia, Dagestan, Põhja-Osseetia, Karatšai-Tserkeššia ja Kabardi-Balkaria alasid)


Enne reisile minekut soovitame teha võimalikult laialdasi riske katva reisikindlustuse ja anda lähedastele enda ja oma peatuspaikade kontaktandmed. Samuti soovitame end registreerida Välisministeeriumis.

Ühtlasi soovitame enne reisile minekut kaasa võtta sihtkohariigis asuvate Eesti välisesinduste ning aukonsulaatide andmed. Juhul, kui Eestil konkreetses piirkonnas välisesindus või aukonsulaat puudub, võib probleemide tekkimisel pöörduda Euroopa Liidu liikmesriikide esinduste poole. Välisriigis hättasattunud Eesti kodanik saab töövälisel ajal konsulteerida valvekonsuliga telefonil (372) 53 01 9999. Ööpäevaringselt töötab välisministeeriumis valvesekretär, telefon (372) 6 377 000.

LISAINFO:
http://www.vm.ee/est/kat_428/3741.html 

Uudised
RSSBännerid