- Koolireisid.eu
Twitter   

Eripakkumised

Leedu info

Klaipeda-Palanga

Kunagine saksa linn Memel, praegu tuntud kui Leedu linn Klaipeda, on suuruselt riigi kolmas linn, riigi ainus kaubasadam, Balti mere ainus jäävaba sadam. Ka praegu on Dane jõe lõunakaldal asuvas Klaipeda vanalinnas (Senamiestis) näha saksa stiilis ehitisi, samas on see haruldane vanalinn, kus pole mitte ühtegi kirikut!
Smiltyne (varem Sandkrug) on Kura sääre põhjapoolseim küla, kus asub Kopgalise kindlus, Meremuuseum ja akvaarium. Avaariumis saab näha Läänmere ja Kura laguuni kalaliike, lisaks troopilisi kalu ning pingviinide kolooniat. Kindluse vallikraavis elavad hülged ning samuti on seal merelõvi, kes külaliste lõbuks esineb. Kindluse kõrval on avatud delfinaarium, mida me oma reisi jooksul külastame.
Palanga on Läänemere tuntumaid kuurorte, mis paikneb 25 km pikkusel alal piki kallast. Palangas on mõõdukalt mereline kliima, merevesi, turbamuda ja mineraalvesi, mistõttu linn ongi kuulsaks saanud kui kliima-ja vesiravikuurort. Palangas on päikesepaistelisi päevi kaks korda enam, kui teistes Leedu kuurortides.
Pikka aega kuulus suur osa Palanga linnast krahv Tiskvitshusele- botaanikaaed, villad, kuursaal, loss. Lossis asub praegu Merevaigumuuseum. Muuseumi eksponaadid viivad meid ajas 40 miljonit aastat tagasi. Nagu elavad tunduvad need männivaigu sisse tardunud putukad läbipaistvas, selges kollases merevaigus, mida Balti meri vel praegugi tükikestena kaldale uhub. Ka Merevaigumuuseum on meie standardprogrammis.
Loss asub tiigi ja legendaarse Birute mäe vahel. Kõik need paigad on ümbritsetud salapäraste legendidega printsess Birutest, jumalanna Juratest, ussikuninganna Eglest.
Üks kõige ilusamatest paraboolsetest luidetest kannab Nõidade Mäe nimetust. Siin saavad kokku reaalsus ja müsteeria, siin sünnivad fantaasiad, elustuvad loomingulised jõud.
Shiauliai linnast 12 km kaugusel asub legendaarne Ristimägi, mis on Leedus rahvuslike palverännakute sihtpunkt. Väikese mäe nõlvadel on mitusada tuhat risti, mis on kokku toodud kristlaste poolt kogu maailmas. 1993.aastal külastas Ristimäge ka paavst Johannes Paulus II.

Raha:
Leedu rahaühikuks on litt. Soovitav on raha eelnevalt vahetada, siis ei teki piiripunktis rahavahetuse tõttu ajakulu.
Supp restoranis/kohvikus maksab alates 7litist, kohv 3litti, praad alates 15 litist

Kliima:
Palangale avaldab mõju Golfi hoovus, ka kevad algab sel põhjusel Palangas varem. Suvel paisab sageli ere päike, kuid merevesi on jahe ja karastav- 16-17 kraadi.

 

Uudised
RSSBännerid