- Koolireisid.eu
Twitter   

Eripakkumised

Taani info

Taani Kuningriik

Rootsist vaid lühikese väinaületuse kaugusel asub Taani Kungingriik, sihtkoht, mis eesti õpilaste hulgas üha enam populaarsust kogub. Ja mitte asjata. Asub ju riik Skandinaavia ja mandri-Euroopa vahel ning Taanis on näha kummastki just see parem pool. Ka Kopenhaagenit ei nimetata asjata Skandinaavia pealinnaks. Tõeline suurlinn, mille keskus meenutab endisaegset kaubasadamat ja kus kõik vaatamisväärsused on jalutuskäigu kaugusel.

Ekskursiooniprogrammi käigus tutvume Väikese Merineitsi, Gefioni purskkaevu, maalilise Nyhaveni, Amalienborgi lossi, Marmorkiriku ja paljude teiste vaatamisväärsustega. Võimalik on külastada kunstimuuseumi, rahvusmuuseumi või Carlsbergi Glüptoteeki. Kindlasti jääb aega Euroopa pikimal kaubatänaval- Strøgetil – jalutamiseks. Õhtul on aega ka Tivoli külastuseks. Kohe Taanimaale jõudes teeme aga jalutuskäigu Hamleti lossi Elsinoris (Helsingöris). Esimese Taani-päeva õhtul jääb aega shoppinguks suures kaubanduskeskuses.

Majutus Taanis toimub hostelis Kopenhaageni linna ääres. Majakesed on 4-6-kohalised, kõikides majades on dush ja WC. Toitlustamine on tõeliselt taanipärane, st, külluslik.

Kuna Taani sõidetakse läbi Soome ja Rootsi, jääb piisavalt aega Helsingi ning Turu linnaga tutvumiseks. Tagasiteel jääb veidi aega ka Stockholmis ringivaatamiseks.

Kliima:
Taani kliima on küll oluliselt pehmem kui meil, kuid Kopenhaagenis puhuvad tuuled nõuavad tõeliselt sooja reisiriietust.

Raha ja hinnad
Taani on üks Euroopa kallimaid riike. Pudel karastusjooki maksab 12-15 taani krooni. Kesklinna kohvikutes on hind aga veelgi kallim. Toidukauplustes on siiski võimalik sööki-jooki osta suht normaalsete hindadega, seega umbes poole kallimalt kui Eestis.

Scandinavian Tours soovitab:
Tivolit külastamata pole Kopenhaagenis käik täiuslik. Tivoli näol pole tegemist tavalise lõbustustepargiga, see on pigem vaba aja veetmise paik arvukate restoranide, kohvikute ja kiirtoitlustuskohtadega, imepäraste ehitistega, nagu Taj Mahal, etenduste ja kontsertide nign suvehooajal toimuvate ilutulestikega.
Laevareis Kopenhaageni kanalitel annab suurepärase ülevaate kogu linnast.

 

Uudised
RSSBännerid