- Koolireisid.eu
Twitter   

Eripakkumised

Info Rootsi kohta

Euroopa suuruselt viies riik, 9-miljonilise elanke arvuga Rootsi Kungingriik on saanud tõeliseks turismimagnetiks.
Rootsi jõudis maailma rikkaimate riikide edetabelisse 1960ndaks aastaks. Viimastes sõdades on Rootsi säilitanud neutraalsuse ning ei ole praegugi ühegi sõjalise liidu liige. 1995.a. liituti Euroopa Liiduga, kuid rahvahääletusel keeldusid Rootsi kodanikud euro kasutuselevõtust.
Jõukus ja stressivabadus iseloomustab nii pealinna Stockholmi, kui ka teisi rootsi linnu. Kusagil ei näe te trügimist, liikluskultuur erineb meie omast nagu öö päevast. Jalutuskäik Stockholmis on nagu ravikuur. Lisaks vaatamisväärsustele pakub elamusi ka vaba aeg, mis õpilaste jaoks on ülimalt oluline. Seega ei maksaks kogu kohalviibitavat aega sisutada muuseumide külastustega, vaid anda õpilastele võimalus jalutada vanalinnas või hoopis Drottninggatanil, mille ääres asub arvukalt kauplusi ja kaubamaju.
Meie poolt Turu kaudu Stockholmi pakutav reisimarsruut võimaldab lisaks Stockholmile külastada ka Rootsimaa üht vanimat linna Sigtunat, või siis hoopis Stockholmist 145 km kaugusel asuvat Põhja-Euroopas ainulaadset safariparki, loomaaeda ja delfinaariumi Kolmårdenis, mis pakub elamusi igas vanuses külastajatele.

Scandinavian Toursi tavaline ekskursiooniprogramm Stockholmis hõlmab järgmist marsruuti- Riddarholmeni saar, Gamla Stan (vanalinn)- Suurkirik, Vana Turu plats, linna kõige kitsam tänav, kõige pisem skulptuur, kuningaloss, mille sisehoovis igal keskpäeval toimub vahtkonna vahetus. Bussiga reis annab võimaluse lähemalt tutvuda ka teiste saartega- Kungsholmen, Djurgarden jpm.
Vahtkonnavahetus -sajandipikkune traditsioon, mis on ka tuntud vaatamisväärse show'na, toimub suvel peaaegu iga päev (12.15) ja nädalavahetustel (13.15). Ülejäänud aasta jooksul toimub vahtkonna vahetus kolmapäeval ja laupäeval.


Raha ja hinnad
Rootsi Kuningriigis kehtib rahaühikuna rootsi kroon. Kohvikutes ja kiirtoitlustuskohtades on hinnanumbrid meie omade sarnased, seega siis vääringus umbes 1,7 korda kallimad. Laevadel, millega Rootsi sõidetakse, maksab karastusjook alates 1 eurost või 10 rootsi kroonist, võileib alates 3 EURi või 30 SEKi. Laeva õhtusöögid tunduvad esmapilgul küll kallid olevat, kuid valik on seal ülisuur, kogused piiramatud ja kohvikuhindadega võrreldes tuleb bufeeõhtusöök lõppkokkuvõtteks siiski odavam. Riided, jalanõud ja suveniirid on aga odavamad kui meil Eestis.
Lisatasud muuseumide külastuseks soovitame eelnevat kokku koguda.


Kliima
Rootsimaad soojendab Golfi hoovus ning seetõttu jõuab nii kevad kui suvi sinna varem kui meile. Siiski sügiseti ja varadevadeti on ilmad niisked ning jahedad. Reisile mines peaks alati arvestama võimalusega, et sihtkohas võib vihma sadada. Vaatamata sellele on Stockholm nauditav absoluutselt igal aastaajal!

Scandinavian Tours soovitab:
Vasa muuseum. Tegemist on Gustav II Adolfi poolt ehitatud üliuhke sõjalaevaga, mille esimene sõit jäi ka viimaseks. Miks laev uppus, kuidas see üles leiti ning restaureeriti- nendele küsimustele annab vastuse eestikeelne film, mida on võimalik ette tellida.
Kuninglik Relvakamber, kus pole eksponeeritud mitte ainult relvad, vaid ka kuninglikud rõivad, tõllad, tarbeesemed, mida kuningapere läbi aegade on kasutanud. Vanim eksponaat pärineb aastast 1560.

Uudised
RSSBännerid