- Koolireisid.eu
Twitter   

Eripakkumised

Info Venemaa kohta

Peterburi

Neeva jõe suudmes, kohas kus ristuvad 60. parallel ja 30.meridiaan, asub Põhja-Euroopa suurim linn Sankt-Peterburg. Peterburi rajamise kuupäeva on täpselt teada- 16.mai 1703. Igal aastal sellel päeval toimuvad suured pidustused- ainulaadne võimalus osa saada tõelisest vene rahvuspeost!
Ainuüksi linna rajamise esimesed aastad nõudsid üle 100 tuhande ohvri- rohkem kui Põhjasõda. Kuna Peeter I soov oli rajada Vene riigi uus pealinn sellisena, et see ületaks Lääne-Euroopa kaunimaid linnu, tellis tsaar oma ala parimaid spetsialiste- lugematul hulgal arhitekte, ehitusmeistreid ja insenere välismaalt. Tulemuseks kirjeldamatult suursugune ja kaunis linn, mida praegusel ajal käib imetlemas tohutult turiste kogu maailmast.

Meie tavaprogramm hõlmab linnaekskursiooni käigus selliseid vaatamisväärsusi, nagu Moskva prospekt, Nevski prospekt, Vassili saar, Marsi väljak, Iisaku ja Senati väljak, Aurora, Peeter Pauli kindlus, Ermitaaž ja palee väljak; Iisaku kirik ja kolonnaadi vaateplatvorm; mosaiigimuuseum – kirik Spas na Krovi, Smolnõi ja Kaasani kirik. Suviti külastame Peterhoffi parki, kus asub maailma üks kauneimaid purskkaevude komplekse, osad neist projekteeritud Peeter I enda poolt, talveperioodil soovitame Katariina palee külastust.
Õhtuti on vastavalt soovile võimalik lisatasu eest külastada tsirkust või Music Halli, mis pakuvad heal tasemel etendusi.
Õpilasrühmade majutus toimub noortehotellis LDM. Hotellis on kohvik, pubi, disko. Majutus on üldjuhul 4-kohalistes tubades. Tubades on olemas WC ja dush.
Kui õpilastele eelnevalt selgitada, et piiripunktis ei keera me kella mitte 1 tund edasi, vaid sellele lisaks ka 20 aastat tagasi, siis on neil ka lihtsam aru saada paljudest pisiseikadest, millega reisil olles silmitsi seista võib- alati ei pruugita kauplustes aru saada inglise keelest, soojaveekraanist võib tulla vabalt hoopis külma vett ning tähelepanelik tuleb reisil olla oma asjade suhtes- taskuvargused on Peterburis igapäevane teema.
Peterburi võib sõita ka talvehooajal. Kuna vene talv on teada-tuntud teravate miinuskraadide poolest, võiks rohkem tähelepanu pöörata siseatraktsioonidele- delfinaarium, okeanaarium jpm. Majutushind muudab talvise reisi odavamaks.

Raha ja hinnad
Vene Föderatsioonis kehtib maksevahendina rubla ning taskuraha peaks eelnevalt kindlasti olema Eestis vahetatud. Piiripunkti ületamine on niigi aeganõudev ning rahavahetus seal pikendaks seda veelgi.
Maiustused ja karastusjoogid on veidi odavamad kui Eestis. Ülisoodsalt on kauplustest võimalik osta CD plaate, mille kvaliteet võib aga kõikuda. Mõningate huviväärsuste külastamine on lisatasu eest ning need rahad soovitame koguda koos reisirahadega, et ei tekiks olukorda, kus mõned õpilased jäävad ukse taha, kuna on kogu oma taskuraha ära raisanud.

Kliima
Ligilähedaselt samal laiuskraadil asetsevad Oslo, Stockholm ja Helsingi, aga ka Siberi külmapõrgud. Põhja-Atlandi hoovused toovad Peterburile kõrge õhuniiskuse, kevadised ja sügisesed lausvihmad, sagedased udud ja sügistormid. Aastas esineb siin vaid 62 päikeselist päeva, seega- soojad riided kaasa!

Scandinavian Tours soovitab:

Laevakruiis Neeval ja kanalitel pakub uskumatuid elamusi!
Peeter I poolt rajatud Kunstikamber (Kunstkammer)- algselt “peletiste ja rariteetide” kogu, praeguseks 2 erinevat muuseumi- etnograafia ja antropoloogiamuuseum ning M. Lomonossovi muuseum.

Uudised
RSSBännerid