- Koolireisid.eu
Twitter   

Eripakkumised

Soome info

Helsingi on Tallinnale lähim naaber ja paljud õpilased on seal käinud. Põhjanaabrite pealinn võib aga üllatada paljude põnevate näituste, muuseumide ja sündmustega.
Heurekas vahelduvad pidevalt näitused ning planetaariumishowd, Serena veepark on renoveeritud, lisaks pakume Itäkeskuse veeparki, milles ei ole küll tohutult erinevaid atraktsioone, kuid mis asub maaliliste graniitkaljude sees ja mis sobib ka allergikutele, kuna seal ei puhastata vett mitte klooriühenditega vaid hoopis osooniga. Espoo moodsa kunsti muuseumis EMMA ei asu kaugel ning soovitame seda kõikidele rühmadele, kes on Helsingis bussiga.
Endises headuses töötab Fazeri shokolaadivarbrik, mis möödunud hooajal oli kooliõpilaste hulgas üks populaarsemaid.
Kevad-suvise Helsingi kõige populaarsem koht on aga Linnanmäe lõbustustepark. Alati ei peagi koolireisil põhitähelepanu pöörama muuseumide külastamisele, vahel võiks ju lapsed ka lihtsalt lõbutsema viia!

Turu linnas köidab õpilasi kõige rohkem Caribian Spa veepark, mida on võimalik külastada Turu-Stockholm kruiiside käigus. Samuti on huvipakkuv keskaegse Turu lossi ekskursioon. Aboa Vetus/Ars Nova on aga üks Euroopa põnevamatest muuseumidest. Siiski peab arvestama, et Turu-Stockholm marsruut jätab tänu laevade hilistele väljumisaegadele ja varastele saabumisaegadele laevaelu üpriski lühikeseks, rääkimata uneajast. Seega kui laste jaoks on põhiline võimalikult palju laevaelust ja –melust osa saada, tuleks valida Helsingi-Stockholm või Tallinn-Stockholm variant.

Raha ja hinnad

Soome rahaühikuks on Euro. Hinnad Helsingis on oluliselt kallimad kui Eestis. Nii tuleb näiteks karastusjoogi või mineraalvee pudeli eest välja anda 2-2,3 Euri, hamburgerieine
maksab alates 5,5 Eurist.

Kliima
Ilm Helsingis on alati kraadi võrra jahedam kui Tallinnas, isegi kui kraadiklaas sama temperatuuri näitab- tohutu õhuniiskus ja tuuled teevad oma töö.

Scandinavian Tours soovitab:
Heurekas on alati põnev kõikides vanustes õpilaste.
Moodsa kunsti muuseum Kiasma pakub lõbusaid üllatusi ka siis, kui just tänapäevase kunsti fänn ei ole, samuti Espoos asuv moodsa kunsti muuseum EMMA.

Uudised
RSSBännerid