- Koolireisid.eu
Twitter   

Eripakkumised

Reisi detailinfo

KategooriaKoolireisid
SihtkohtEesti/Tallinn
TransportBussiga
Hind0.00 €    
Kehtib kuni30.06.2017
Erinevad võimalused Tallinnas

  
 
Tallinn

Lisaks vanalinnale on Tallinnas ka palju muud huvipakkuvat:
 
Tallinna Loomaaias
on üks maailma parimaid kaljukitsede ja mägilammaste väljapanekuid, märkimisväärne hulk kotkaid ja raisakotkaid ning
arvestatav valik kaku- ja kureliike. Loomaaias on veel mänguväljakud, kus jalutamisest ja loomade vaatamisest tüdinud
lastel on võimalik mängida ja ronida.

Kalev SPA Veekeskuses 
saab nii ujuda kui ka oma julguse proovile panna erinevatel liuradadel.

Bastionide käigud
 Tallinna muldkindlustuste arvukad salapärased käigud ehitati koos bastionidega 17.–18. sajandil. Käikude rajamise eesmärk oli muuta sõdurite, laskemoona ja muu varustuse ümberpaigutamine vaenlase eest varjatuks. Käikudel oli ka luureülesanne - neid kasutati vaenlase maa-aluse mineerimistöö jälgimiseks.

Eesti Meremuuseum
Endises suurtükitornis asuv muuseum annab külastajale hea ülevaate Eestist kui ajaloolisest mereriigist. Neljale korrusele on välja pandud kõikvõimalikke teemakohaseid esemeid, millest põnevaimad on vanaaegne sukeldumis- ja kalapüügivarustus, erinevad merepõhjast leitud esemed ning kaptenisild aastast 1950. Julgemaid külastajaid lubatakse muuseumi katusele vaadet nautima.

Lastemuuseum
See väike majake on koduks kõikvõimalikele nukkudele, kaisumõmmidele ning muudele mänguasjadele. Esindatud on nii traditsioonilised rahvariietes nukud kui ka tänapäeva lastele tuttavad teletupsud. Kõige haruldasemaks eksponaadiks on 250-aastane rokokoostiilis nukk Hollandist.

Miinimuuseum 
Viimaste sõdade ajal võis Läänemerel seilamist võrrelda miinivälja ületamisega. Eesti Meremuuseum on Miinimuuseumisse välja pannud tosinate kaupa merest välja toodud miinikesti, mõned neist on pärit Tsaari-Venemaa aegadest. Muuseumitöötajad ei pea paljuks külastajatele lisalugusid.

Tallinna Botaanikaaed 
Tallinna Botaaniakaaed asub kesklinnast 9 km kaugusel kauni loodusega Kloostrimetsas. Siin saab vaid mõne sammuga astuda Euroopast Aafrikasse, Ameerikast Austraaliasse või kõrbest vihmametsa, tunda rõõmu tuttavate taimede leidmisest ning imetleda looduse kätetööd.

Tallinna teletorn
Pirita linnaosas asuv Tallinna Teletorn on kõrgeim ehitis Tallinnas ja kogu Eestis, torni kõrgus on 314 meetrit. Tallinna Teletorn on elamuslik turismi-, kultuuri- ja vaba aja keskus.
Tornis ootab sind 170 m kõrguselt avanev panoraamvaade, brasserie/restoran ja väliterass 22. korrusel, Eestit ja Tallinna tutvustavad interaktiivsed multimeedialahenused, vaade otse maapinnale läbi platvormi klaaspõranda ja
ulmeline sisemiljöö. Muidugi on atraktsioonid lastele, mini-telestuudio ja suveniiripood.
Avanevad vaated kogu Tallinna linnale ja selge ilmaga isegi silmapiiril nähtav naaberriik Soome teevad teletornist populaarse vaatamisväärsuse.
 
Lennusadam - uus meremuuseum Tallinnas.  
Kogu maailmas unikaalseid vesilennukite angaarid ja Lennusadama kompleks valmisid algselt Peeter Suure merekindluse osana aastail 1916 - 1917.
Legendid ärkavad ellu - Sind ootavad allveelaev Lembit, aurik-jäämurdja Suur-Tõll, vesilennuk Short 184 ning teised elusuuruses eksponaadid.
Põnev ekspositsioon loob võimaluse osaleda ja end merealadel proovile panna.  
Elamus kogu perele - ümbermaailmareis Kollasel Allveelaeval, akvaarium, mängud, kohvik ja palju muud nii väljas kui ka sees.

Eesti Panga muuseum
Muuseum asub Estonia pst 11, kunagises Eestimaa Aadlike Krediidiühingu pangahoone esimesel korrusel.
Hoone on tänu oskuslikule renoveerimisele säilitanud oma algupärase, 107 aasta taguse väljanägemise nii seest kui väljast.
Eesti Panga muuseumi kaasajastamisega laienes ka ekspositsioonis kajastatavate teemade ring. Lisaks Eesti raha ajaloole tutvustatakse raha rolli ühiskonnas ja keskpanga tegevust.Külastajatele on avatud ka panga kunagine varakamber, 
kus asub raha valmistamisele pühendatud väljapanek.
 
Neitsitorn
Torni kolmel korrusel töötab vanalinnavaatega kohvik, kus oma osa on ka lastele.
Keldris, esimesel korrusel ja Kiek in de Kökki viivas kaitsekäigus saab tutvuda linnamuuseumi koostatud püsiväljapaneku ja ajutiste näitustega. Keldri 65 m2 suuruses saalis on võimalik korraldada üritusi ja anda ka väiksemat etendusi.
Uue muuseumi põhiliseks tõmbenumbriks on läbi kõikide korruste tõusev klaassammas, mis sümboliseerib tugiposti ehk piilarit. Samba sisse pannakse museaale, ja lisaks linnakindlustuste ajaloole räägitakse siin ka söögikultuurist Tallinnas.
Torni esimesel korrusel paikneb suveniiride müügikoht ja infolett koos kuus korda kaks meetrit suuruse ekraaniga, millel näidatakse filme Taani Kuninga aiast, Taani lipu langemise legendist, Tallitornist, Neitsitornist – kogu selle piirkonna ajaloost.